سفارش تبلیغ
صبا
آموزه های حقوق کیفری -جرم شناسی -بزه دیده شناسی
قالب وبلاگ
یک روز، یک حدیث
موضوعات وب
مقالات سید صادق اکبری
دانلود جزوات و مقالات
موسیقی وبلاگ
آمار بازدید
بازدید امروز: 6
بازدید دیروز: 26
کل بازدیدها: 103379

تاسیس یک دادگاه کیفری بین المللی برای تروریسم 

 

 

 

 

وزیر امورخارجه اسپانیا در یک کنفرانس خبری اعلام نمود که نماینده این کشور در سازمان ملل متحد به زودی درخواست تشکیل یک نشست جهت بررسی موضوع تاسیس یک دادگاه ویژه کیفری بین المللی برای رسیدگی به تروریسم را مطرح خواهد نمود. آقای مارگالو اعلام نمود که در این درخواست نماینده کشور رومانی نیز همراهی خواهد کرد.

این ایده از آن رو مطرح شده است که دیوان کیفری بین المللی فاقد صلاحیت نسبت به کشورهایی است که اقدامات تروریستی در آن ها به صورت گسترده صورت می پذیرد. به گفته وزیر امور خارجه اسپانیا «یک دادگاه ویژه کیفری بین المللی به مکان خواهد رسید که دادگاه لاهه و حتی محاکم ملی قادر به دسترسی به آن ها نمی باشند. به این ترتیب می توان پایانی بر بی کیفری قرار داد».

اسپانیا که یکی از اعضای غیر دایم شورای امنیت ملل متحد می باشد در حال حاضر ریاست دوره ای این شورا را برعهده دارد. در همین ایام در یکی از جلسات غیر علنی شورای امنیت، تعدادی از قربانیان تروریسم تجربیات خود را با اعضای شورا در میان نهادند. به گفته وزیر امور خارجه اسپانیا تا به امروز دولت ها درباره تروریسم بسیار سخن گفته اند لیکن به ندرت از قربانیان تروریسم شنیده اند. تشکیل این دادگاه می تواند فرصتی در اختیار آن ها بگذارد برای شنیده شدن نزد جامعه جهانی.

مارگالو در پایان افزود که اسپانیا سنگ نخست را بنا نهاده است تا همه ما در سازمان ملل به عنوان جامعه جهانی بتوانیم آن را بسازیم و تکمیل نماییم.  

لازم به ذکر است صلاحیت دیوان کیفری بین المللی محدود به رسیدگی به چهار جرم نسل کشی، جرایم جنگی، جرایم علیه بشریت و جرم تجاوز نظامی می باشد. ایده افزودن جرم تروریسم به دامنه صلاحیتی دیوان در هنگام تاسیس این دیوان مورد اقبال اکثریت دولت ها واقع نشدکلیدواژه ها:
[ دوشنبه 94/8/25 ] [ 1:22 صبح ] [ سید صادق اکبری ]
.: Weblog Themes By Pichak :.

درباره وبلاگ
www.criminallaw-ahwaz.ir

مدیر وبلاگ:
سید صادق اکبری [64]

akbariii_67@yahoo.com
خبرنامه وبلاگ
 
امکانات وبلاگ

پیوندهای ویژه
  • بک لینک
  • نوای کاروان
  • حقوق جزا و جرم شناسی علوم و تحقیقات خوزستان - سید صادق اکبری